Slovinci sa rozlúčili s elitnou kategóriou výhrou nad Dánmi 1:0

12.05.2015 Celý región

Ostrava 11. mája (TASR) - Slovinskí hokejoví reprezentanti zvíťazili v dueli B-skupiny nad Dánskom 1:0 a dosiahli prvý triumf na 79. majstrovstvách sveta v Ostrave. Napriek tomu sa v elitnej skupine nezachránili, keďže majú na konte len tri body a ich severský súper, ktorý figuruje na siedmej priečke tabuľky, o jeden viac. Oba tímy odohrali už všetkých sedem skupinových duelov.

Slovinci začali aktívne a už v úvode si vypracovali niekoľko sľubných šancí, no Urbas ani Tičar neuspeli. Na druhej strane mal gól na hokejke Storm, ale skóre sa menilo až v 10. minúte na druhej strane, keď Pance tečoval do siete Kovačevičovu strelu. Aj v ďalších minútach predvádzali tímy na ľade aktívny ofenzívny hokej s viacerými šancami, ale gól už nepadol. Prvé vylúčenie prišlo až v 43. minúte a presilovku si zahrali Dáni, ale nevyužili ju a mohli inkasovať pri úniku Jegliča. Severania v závere skúsili aj hru bez brankára, no už sa im nepodarilo vyrovnať.